Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.spero.na-plyta.kaszuby.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.na-plyta.kaszuby.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.alter.na-polaczyc.szczecin.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Quintalia_stoddartii Manolo_el_del_bombo Mar_de_Uwa Lorena_Clare_de_Rodríguez Mark_Van_Doren Maafa Mamíferos_de_Costa_Rica Provincia_de_Surigao Marge_agridulce Racionalismo_crítico Gran_Premio_de_Macao_2010 Pronunciamiento_de_Villarejo_de_Salvanés Luchy_Soto Milagro_en_casa_de_los_López Referendum_sobre_la_Constitucion_Europea_en_Espana Los_partidos_políticos_de_El_Salvador Ramon_de_Santillan Martín_de_Mujica_y_Buitrón Punta_Escarlata_(serie_de_television) Primer_ejercito_correntino_contra_Rosas Miguel_Ponte_Manso_de_Zuniga Ptychococcus_lepidotus Mi_Gitano_Corazon_(cancion) Raúl_Gaitán Lloréns Promocion_de_ascenso_a_Segunda_División_1930 Lysiloma_schiedeana Manuel_montesinos_y_molina Rectorado_de_la_Universidad_Nacional_de_La_Plata Mayo_de_1984 Livingston M-109_Howitzer Ludwig_(percusión) Martilandran Potluck Metrologia_eléctrica Goya_curado_por_el_doctor_Arrieta Ratnam_Sports_Club Primer_Matanza_de_elfos_contra_elfos Mariscal_de_Castilla Léninski_Put Prosopocoilus_tarsalis_christophei Luneau Prerromanico_britanico Promoción_de_ascenso_a_Segunda_División_1974 Meiji_jidai Puerto_Lapice Gran_Premio_de_San_Marino_de_1998 Red_Maule Google_Energy Protección_de_Datos_de_Carácter_Personal Real_Monasterio_de_Santa_Ana Puerto_deportivo Presidio_de_Ahu Manley_(Nebraska)

html map