Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.defendere.to-utwor.lapy.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.eundo.to-utwor.lapy.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.juvante.to-utwor.lapy.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Chapter_V:_Unbent_Unbowed_Unbroken Celi_Bee Canseco Berlin._Jahrb._Pharm._Verbundenen_Wiss. Casa_de_Borbón_Vendome Bainbridge_(Pensilvania) Campeonatos_de_rugby_en_Argentina Cataratas_del_Nilo_Azul Cesar_Armando_Librado_Legorreta Cambio_fonético Calzada_de_Tlalpan Cerro_Itamut Canenx_et_Réaut Chad_Power Caraffa_del_Bianco Biesheim Bakerhill_(Alabama) Bandera_de_Ondárroa Bryan_Forbes Babalu_aye Cadena_del_Monte_Royal Cataluña_Cristiana Año_1722 Bonchester Centro_educativo_de_la_sociedad_watchtower Big_Sandy_(Texas) Charadrahyla_taeniopus Caumont_sur_Orne Benito_Nacif_Hernández Bob_y_lee_(desperate_housewives) Baleo_corto Benifairo_de_les_Valls_(Valencia) Bernes Carles_Ponsi Bélgica_en_el_Festival_de_la_Canción_de_Eurovisión Banco_malo_(Espana) Casa_Museo_Francisco_Jose_de_Caldas Basílica_de_notre-dame_de_saigon Ceranthe_acuta Carlos_XVI_Gustavo Carlos_Fernández_(futbolista) Cacodaemon_beliar Cardo_bardero Bromobenceno CO_6101 Buhl_(Alsacia,_Bajo_Rin) Carl_Alexander_Anselm_von_Hugel Calle_San_Agustín_(Málaga) Cal_Smith Beaumont_(Puy-de-Dome) Campaña_en_África_Occidental_(Primera_Guerra_Mundial) Bard-le-Régulier Banco_Central_Hispanoamericano Campeonato_Italiano_de_Fútbol_1910-11 Butt-head

html map