Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Corylus_purpurea Amistades_peligrosas_(musica) Cordero_en_chilindron Desplazamiento_virtual Distrito_de_Saint_Lo Copa_Intercontinental_1972 Derechos_morales EX_380 De_rerum_natura D.M.Spooner Doland_(Dakota_del_Sur) Copernicus_(crater) Cu_cut Cortesi Crataegus_laevigata_subsp_laevigata Altamirano_Hv24 Edgew. Dhritá_Rāsṭra Dogo_sardo Cumulos_estelares_abiertos Almost_Famous ECNU Alvarezáurido Alfabeto_japones Diseno_asistido_por_computadora Distinciones_de_Alemania Cucarachero_de_laguna Ducado_de_Oldenburgo Dr._Strange Don_Bosco_(Buenos_Aires) Distrito_de_Agua_Grande American_Forestry Alejo_Corral Edgardo_Riveros Distrito_de_Pirot Distrito_de_Wanchaq Coordinación_General_de_Transportes_Aéreos_Presidenciales Cumbre_de_la_OTAN_de_2009 Discocyrtus_rarus Dirección_General_de_Aeronáutica Donación_de_ovocitos Democristianismo E_T_S_I_Navales_(Universidad_Politecnica_de_Madrid) Copa_del_Mundo_de_Rugby_7_2009 Dole_Company Corporacion_Deportiva_Real_Santander Cristina_de_Suecia,_Sra._Magnuson Doce_Siniestros Drymocodon_latifolium Amor,_Amor_(álbum_de_Jose_Jose) Cordillera_de_Los_Andes Ecuación_del_movimiento Alpaugh_(California) Cruz_de_San_Antonio Aleurocerus_tumidosus

html map