Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.placens.to-sobie.ustka.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.senes.to-sobie.ustka.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.to-sobie.ustka.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Aceite_de_higado_de_tiburon Volcanes_de_Colombia Vuelta_a_Dinamarca W.H.Wagner Xenobatrachus_multisica Complexión_fisica Chofer_de_micros West_Sullivan_(Misuri) Chile_guajillo Villafranca_de_ebro Vicente_Aranda Vitamin_R Villarrin_del_Paramo Viktor_Verzhbitsky Colin_Hansen Viuz-la-Chiésaz Verdolaga Vuelo_006_de_China_Airlines Virgen_del_Rocio_(desambiguacion) Ad_hominem Wolfdog Cipres_de_California Age_of_Empires_III:_The_Napoleonic_Era Acolastus_albopilosus Agnolin Villers_les_Moivrons Computador_analogico Cinco_Ninos_y_Esto_(pelicula) Acusativo Aeropuerto_de_La_Grande_Riviere Abertura_fonetica Condado_de_Madison_(Alabama) Chris_Barrie Ajisai Villeneuve-sur-Vère Consonante_nasal Adetomiwa_Edun Club_de_Golf_Guadalhorce Walter_Putnam_Blount Volmunster Condado_de_Athens-Clarke Xavier_Gabriel_Lliset Yehova Vaterpolo_Klub_Becej AT_Internet Volcan_Llullaillaco Víctor_Ostrowski Accidente_aéreo_del_XC-VMC_de_la_Secretaría_de_Gobernacion Yusuf_I_(Abu_Ya'qub_Yusuf) Yosemite_Lakes_(California) Condado_de_Fulton_(Pensilvania) Al-Ittihad_Alexandria Ver_es_creer_(Código_Lyoko) Acuerdo_mundial_del_cobre Verklärte_Nacht

html map