Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.alius.to-takze.nowaruda.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.candida.to-takze.nowaruda.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.credite.to-takze.nowaruda.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Escuelas_Modelo_del_Estado Elecciones_Generales_Italianas_(2001) Eka-Actinio Elaphrium_aloexylon Francisco_Herrera_Luque Ejército_Arabe_de_Liberacion Ferreira Eva_Wagner_Pasquier Erica_erigena Foco Fernando_abarca_de_bolea_y_galloz Fortaleza_de_Nossa_Senhora_da_Conceiçao El_Yelmo Estadio_del_Sequiol Escuela_Superior_Tecnologica_de_Artes_Debora_Arango Encuentros_cercanos Ferdinand_Daucik Expedición_Pike Familia_sin_hijos Euphorbia_carmenensis Elecciones_autonómicas_de_Castilla_y_León_de_2003 Escala_de_pauling Estatuto_de_autonomía_de_Cataluña_(1979) FK_Atlantas Eleccion_Director_Supremo_de_Chile_(1823) Esterilización_obligatoria Estacion_de_Llevant_-_Les_Planes Eupatorium_dioscoridis Facultad_de_Fisica_de_Sevilla Erik_Per_Sullivan Fl._Uzbekist. El_ladron_de_cadáveres Estación_de_Cham Formato_de_archivo Engranajes Estacion_de_Molí_Nou-Ciutat_Cooperativa Francisco_Hernandez_de_Cordova El_Toro_(desambiguacion) El_cuervo_(1935) Eotitanosúquidos Francois_Pascal_Simon_Barón_Gérard Fordoche_(Luisiana) Emily_Rutherfurd El_Show_de_Fred Estacion_de_Basurto_Hospital Evangelismo Erkoreka En_la_linea_de_fuego._Monte_Cassino_1944:_El_Stalingrado_de_las_montañas Entomófilo El_Perdigón_(Zamora) Finisterra_(Coruna) Estacion_de_Eugenia_Viñes Estacion_Coronel_Mom Espana_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Paris_1900 Elecciones_Autonomicas_Madrileñas_(1991)

html map