Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.argumentum.to-premier.turek.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.bonos.to-premier.turek.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.contrario.to-premier.turek.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Naco_(Sonora) Neolamprologus_pleuromaculatus Pesadilla_en_Elm_Street_3:_Guerreros_del_Sueño Nature_Pants Platyxantha_bicincta Partido_Democrata_(Rumanía) Music_Gets_The_Best_Of_Me_(canción) Phylloscartes_ventralis Ojo_de_perdiz Pleurothallis_foetens Pabellón_Santiago_Martin Máximo_corazón Nicolas_Suárez_Callaú Noche_de_las_Velitas Natación_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Londres_2012_–_200_metros_combinado_individual_femenino Paseo_Colon_(desambiguacion) Mônica_no_Castelo_do_Dragão Nesolagus_timminsi Panicum_fimbriatum Orvin Ping_Pong Peña_Cervera Pornografía_infantil Plebiscito_sobre_el_estatus_político_de_Puerto_Rico_(2012) Poetica_Cognitiva Orquesta_de_la_Age_of_Enlightenment Neurey_les-la-Demie Partido_de_los_Campesinos_de_Italia Obligaciones_naturales Neolehmannia Natacion_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Atenas_2004_-_Estilo_libre_200m_femenino Ophrys_sphegodes_ssp._grammica Nínawa_Daher Pla_del_Penedes Pablo_Picasso Nicolas_Isimat-Mirin Palacio_Municipal Paises_Bajos_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Invierno_1992 Porto_Brandao Piennes-Onvillers Ortiz_Osés PR:GEO Pitias Parque_Natural_de_Sierra_de_María-Los_Vélez Paul_Gorgulov Popoviocodonia Nudo_(unidad_de_velocidad) Películas_de_zombies Neil_J._Salkind Peucedanum_oreoselinum New_Boston_(Ohio) Pop_100 Parque_Espana Neosauropoda Platanthera_bifolia_ssp_atropatanica

html map