Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.matribus.w-znosic.mazowsze.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.profundis.w-znosic.mazowsze.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.vincit.w-znosic.mazowsze.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Arginina_vasopresina At_Last_(Canción_de_Beyoncé) Histona_deacetilasa_1 Montanas_Apalache Arteria_transversa_colli Montiglio_Monferrato Hemicloea Andryala_corymbosa Heliogábalo Mission_Canyon Moreiraxena_chicapensis Monte_Empung Antonio_'El_Bailarín' Apocynum_sibiricum_var_salignum Miss_Kittin Guerra_en_España Hipica_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Pekin_2008 Archie_Cochrane Homer_vs._the_Eighteenth_Amendment Austria_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Sídney_2000 Henonemus_triacanthopomus Hist._Fil. Monasterio_de_clausura_de_San_Sargis Arco_árabe_de_Agreda Aqualung_(album) Guindrecourt-sur-Blaise Grupo_Sculptor Modulacion_de_amplitud Miltonia_regnellii_f_travassosiana Aulacoderus_bradfordi Ave_limícola Andrea_Politti Ano_bisiesto_comenzando_en_miércoles Guerra_de_Burgundia Huyamampa Harry_Zohn Mosca_cernidora Antisuyu Aquilegia_pyrenaica_subsp_discolor Hardin_(Kentucky) IAI_Searcher_II Antonio_Ceballos-Escalera Guido_Boloñés Modelo_autorregresivo_de_media_móvil Gustavo_Solórzano_Alfaro Monducuru Monomma_sepultum_bisicirratum Hospital_Clínico_Universitario_de_San_Cecilio Ano_bisiesto_comenzando_en_domingo Hermandad_de_la_Estrella_(Málaga) Guyots_del_Pacifico Arteriae_caroticotympanicae Androides Morus_(animal) Hipótesis_del_ARN_mundial

html map