Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.curiosa.na-wydawac.ostrowiec.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.fortiori.na-wydawac.ostrowiec.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.labori.na-wydawac.ostrowiec.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

University_Park_(Iowa) Rock_Mari Gerard_Autet Tribunal_de_Distrito_de_los_Estados_Unidos Río_Uji Rio_Cedena Román_von_Ungern_Sternberg S_L Fuente_del_arco Urola_Kosta Uroobovella_venusta Funcion_lineal Gautamá_Aksapada Tritón_(mitología) Unplugged_The_Official_Bootleg Río_Snohomish Girlfriends Rock&Pop_(radio_de_Argentina) Rio-Sul_Linhas_Aéreas USS_Wateree_(1863) Ghoulies_(serie_de_películas) Ro-Kyu-Bu! Union_de_Santa_Fe Fundación_Elton_John_contra_el_SIDA Ruslana_Korshunova Iglesia_de_San_Salvador_de_Venecia Relaciones_exteriores_de_Venezuela Rocío_Carrasco_Mohedano Municipio_de_Independence_(Míchigan) Rubén_Paz Tubutama_(municipio) Román_Petróvich Rheydt Municipio_de_Skelton_(condado_de_Warrick,_Indiana) Fredegar_Bolger Residente_(titulo) SBC Geylang_United_Football_Club Reserva_Biologica_Augusto_Rushi Frente_de_Liberación_de_Bretaña Reinado_Nacional_del_Café_2011 Frisi Musculus_zygomaticus_minor Gaydar_(pagina_web) Iglesia_Parroquial_de_Nuestra_Señora_de_la_Asunción Turbidimetro Gamaches-en-Vexin U_C_L_A. Frontera_(Tabasco) Giuseppe_Zais Geyser_-_Anthology_of_the_Icelandic_Independent_Music_Scene_of_the_Eighties Respiración_Cutánea Municipio_Santiago_Marino Río_Noya Galo

html map