Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Sistema_capitalista Seno_(geografía) Semiótica_conductista Saint_Avit_de_Soulege Terry_Edward_Branstad Talbot-Lago Telefono_erotico Salò_o_los_120_días_de_Sodoma Saint_Aignan_(Tarn_y_Garona) Sambistas Templo_del_gran_jaguar Tel_Aviv_Yafo Specularia_polypiflora Semnodactylus_wealii Secreto_tras_la_puerta The_Joshua_Tree_Tour Telefónica_de_Mexico Surfactante Santa_Brigida_de_Suecia Tomb_of_the_Mutilated Siglo_XI Súdovce Sadira Trastorno_mixto_del_lenguaje_receptivo-expresivo Torres_(Río_Grande_del_Sur) Sección_Protobalanus Tomas_Ruiz_Gonzalez Salvadoraceas Silicomassilininae Shepherdia TOW The_Odd_Couple_(serie_de_televisión) Tabernaculo_de_la_Fe Torreón_del_Alamin Thunder_Ross Sliman_Mansour Sáenz_(línea_H_del_Subte_de_Buenos_Aires) Suiō_ryū Steatocranus_mpozoensis Tagma Tarabai_del_Imperio_maratha Selva_húmeda Simandres Sceaux-du-Gatinais Sufragio_Femenino Símbolo_del_dolar Saint_Aubin_sur-Mer_(Calvados) Sergéi_Aksákov Seguridad_del_transporte_en_Estados_Unidos Sarat_Chandra_Das Secesionismo_linguístico Síndrome_del_inmigrante_con_estrés_crónico_y_múltiple The_confessions_tour_(álbum) Sede_titular_de_Caesarea_en_Palestina_de_los_Greco-Melkitas São_Bras_(Ribeira_Grande)

html map