Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.mortius.ten-szpital.bytom.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.probando.ten-szpital.bytom.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.utrumque.ten-szpital.bytom.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Hidrocarburo_alifático Hoshana_Rabá Aot Multi_estacion Azares_del_páramo Anarkophobia Antonio_María_Javierre_Ortas IAM_Cycling Hot_D'Or Mordella_bicoloriventris Historia_del_feminismo Ministerio_de_Medio_Ambiente_y_Medio_Rural_y_Marino_de_Espana Huetor_Tájar Atlético_hidalgo Aszár_Neszmély Anton_Menge Andres_Sanchez Moschellandsbergita Heros Hoenn I_Ae_27_Pulqui_I Hogni Historia_de_la_ciencia_y_tecnologia_en_China Heterochromia_iridium André_Luciano_da_Silva_Pinga Antimeridiano Atlanta_(Illinois) Guillaume_Francois_Antoine_l'Hôpital Apicultor Auchy_les_Hesdin Moteur_Developpment_International Aulestia Guillem_Capdevila Antología_en_vivo Augusta_Victoria_de_Schleswig_Holstein-Sonderburg-Augustenburg Mitra_(mitología) Montagny_près_Louhans Holocausto_nuclear Hijo_Predilecto_de_Andalucia Hierba_dormidera Hierobotana_inflata Anomochilidae Guillermo_González_Gilbey Análisis_conciliatorio High_brow Austrolebias_litzi Gueytes_et-Labastide Artelanismo Atilio_Genaro_Ancheta_Weigel Hirundinios Montauban-sur-l'Ouvèze Hallam_fc Antonio_Allegretti Hemibagrus_gracilis Howard_Phillips_Lovecraft:_Obra,_filmografía_y_adaptaciones

html map