Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.auxilium.na-wobec.beskidy.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.copia.na-wobec.beskidy.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.detestata.na-wobec.beskidy.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Florae_Fluminensis Enfermedades_geneticas Felipe_Ruíz_Puente Etalle Felipe_Bosch Epiplatys_grahami Elecciones_legislativas_de_Francia_de_1988 Editor_de_páginas_web Fargo_(Georgia) Estación_Retiro_(Mitre) El_Campeón_de_las_Historietas Euphorbia_pubescens_var._glabrescens Effy_Stonem El_dia_de_mañana Ernesto_Luis_de_Hesse-Darmstadt_(1667-1739) Era_Tenpyo_Kanpō Elemento_quimico_esencial Euoplocefalo Estación_de_Cinco_Casas Every_Teardrop_Is_a_Waterfall_(EP) Fagus_orientalis Estación_Mariano_Acosta Etapa_de_organización_de_la_Independencia_de_México Elecciones_presidenciales_de_Colombia_(2010) El_imperialismo,_fase_superior_del_capitalismo Fraissé_des-Corbières Fotovoltaica_integrada_en_edificios Esperanta_gramatiko Egbert_Cornelius_Van_Hoepen Estatua_oferente_de_Senenmut_(Museo_Brooklyn) Evax_lusitanica Formacion_Jumbo Festival_de_Cine_Fantástico_de_Málaga Espacio_fásico Estación_de_Friela_-_Maside Eugenio_Mimica_Barassi Farmaceutico_Interno_Residente FC_Aarau_1902 Eugenio_de_villeurbanne Estacion_de_Somosaguas_Sur Elecciones_generales_españolas_de_1979 Expedicion_de_los_Mil El_Yunque_Puerto_Rico Elizabeth_Bowes-Lyon Federaçao_Anarquista_do_Rio_de_Janeiro Estacion_Goya Estadio_Municipal_Nelson_Rojas_de_Vallenar Francisco_Antunez El_Divisadero_(Catamarca) Eje_pelviano Eugene_Short Felipe_Lopez_(baloncesto) Estadio_Bernabéu Elección_presidencial_de_Francia_(1947) Francisco_Cerecedo

html map