Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://mafashion.pl/szafa-sztywniary-ryfka-jak-kupuje-w-second-handach/ makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://mafashion.pl/kim-jest-styleev/ zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://mafashion.pl/westwing-homeliving-urzadz-swoje-wnetrza-nie-wychodzac-z-domu/ wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Ottawa_O_Train Peperomia_hygrophila Petr_Voríšek Objetos_tipo_BL_Lacertae Odontoglossum_principissa Politburo_del_Comite_Central_del_Partido_Comunista_de_la_Unión_Soviética Noche_y_dia_(novela) Objeto_juridico Panteón_nacional Natación_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Atenas_2004_-_Estilo_espalda_100m_femenino Pocahontas_(Disney) Newport_(Nebraska) Numitor Operacion_Overlord Osorcón_III PR:NZL Neolemaireocereus Nerine_radiata Nené_Manfugas Panamericano_de_Rugby_2001 París-Roubaix_1923 Paralbizzia Pisco_sour_chileno Passepartout_(La_vuelta_al_mundo_en_ochenta_días) Museos_y_Galerías_Smithsonian Paryphanta_traversi Mycetina_pictumta Narcissus_tazetta_subsp._lacticolor Piedad_Córdoba Orchis_spitzelii_subsp._cazorlensis Parador_Nacional_de_Corias Nílton_de_Sordi Neobisium_ischyrum_ischyrum Onda_de_presión Paramordellistena_exilis Ottosonderia Octuple_noble_sendero Pesquera_(Avila) Pentalepis Pinot_noir Plainville_(Connecticut) Patron_de_comportamiento Musica_andina_(Colombia) Network_2 Máquina_de_humo Oxazolona Parroquia_Norte_(Falcón_Venezuela) Nicoliţa Parque_Nacional_y_Territorio_Indígena_Isiboro_Secure Pequeño_País Pedro_Marquez_Montilla Novodmítrievskaya Off_Course_(banda) Paro_de_cocaleros_en_Aguaytía_de_agosto_de_2010 Playa_de_covachos

html map