Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.divine.ten-klamstwo.dlugoleka.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.gloriam.ten-klamstwo.dlugoleka.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.insanit.ten-klamstwo.dlugoleka.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Josaphat_Robert_Large Juan_José_de_Jesús_Silva_Dávila Islas_Exteriores Kameo_Elements_of_Power LGBU José_Ángel_Gómez_Marchante John_Hopkins_(director_de_orquesta) Jucar_(río) L_A_V_Madrid_-_Segovia_-_Valladolid Likid_peiper Julio_de_1979 La_Batalla_de_los_Arapiles_(Episodio_nacional) Juan_José_Salas Juegos_Olimpicos_de_Amberes José_Clemente_Ángel_Orozco_Flores John_Mills_(desambiguación) Jesús_Pabon José_Melchor_Romero Lago_Riesco La_hora_poderosa_de_jimmy_y_timmy Leandro_Valle_González_Torre Jose_Maria_Callejón_Bueno Lauren_Kate Levante_Union_Deportiva_"B" James_Edward_Keeler Linea_2_del_metro_de_Paris Inwood_(Nueva_York) Jimena_(Jaén) Kingman_(Maine) Isla_de_Zhenbao Kirk_Hinrich Les_Noës_pres-Troyes KBP_Instrument_Design_Bureau La_Fuensavinán Jotamayúscula Japon_en_la_posguerra Isla_del_coco La_Paloma_(Rocha) Kámeshkovo La_mirada_critica Kulajda Jabugo José_Esquivel_Pren Isix-os Koidz. La_visita_que_no_llamo_al_timbre Jose_María_Pozuelo_Yvancos Le_Palais_sur_Vienne Jaguares_de_Chiapas_FC Islas_del_cielo Kankaven Lino_Alarco José_Rodriguez_de_la_Borbolla_y_Camoyán Josep_Domenech_i_Estapa Lenguas_eslavas_orientales

html map