Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Essex_(Maryland) Fotonovela El_juez_y_el_asesino Edward_C_Kendall Elmore_Leonard English_Opens_Doors Espanolista Fernando_Valera El_Jicaral Eliot_Paulina_Sumner Estacion_de_Investigación_de_Oita Estado_postsoviético Epithecia_glauca Etoxietano El_Club_del_Clan Felodipino Fernando_el_catolico_y_los_falsarios_de_la_historia Formas_frontera_de_la_esclerosis_múltiple Elecciones_Autonómicas_Madrileñas_(2003) El_Arca_de_Zoé Flavio_Castellanos Football_Club_International_Turku Fernando_de_la_Mora_(Paraguay) Food_Lion_LLC El_señor_de_la_guerra_(pelicula_de_1965) Fabio_Hernán_Rodriguez Ficaria Filicatae Ferrieres_Saint_Mary Eduard_Anatolyevich_Gil El_mago_de_los_suenos_(pelicula) Endymion_campanulatus Fragata_blindada Emplumar Enrique_III_de_Brabante Eldar_Gasımov Estación_de_St_Pancras Facultad_de_Derecho_(UdelaR) Francisco_Gonzalez_Lodeiro Etimologia_del_topónimo_Peru Fontanier_de_Vassal Españoles_en_México El_santuario Emilija_Kokic Edwin_Eugene_Aldrin,_Jr. Elfen_lied Educación_lingüistica Feyenoord_Rotterdam El_inmortal_(pelicula) Elecciones_italianas_al_Parlamento_Europeo_(1984) Flight_(ópera) Editzy_Pimentel El_Terror Fabasoft_Folio_Cloud For_non_blondes

html map