Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Municipio_de_Wayne_(condado_de_Allen,_Indiana) Uroseius_rotundus Trialeurodes_colcordae Universidad_Anáhuac_del_Sur Uni Utricularia_sect_Polypompholyx Trip_The_Light_Fantastic_(album) Urotsukidoji:_la_leyenda_del_señor_del_mal Municipio_de_Garzón Gastronomía_de_Escocia Uni_(chaty) Riquilda_de_Dinamarca Réalville Gaspar_Rodriguez Gobernador_de_Tokio Municipio_Libertador_(Carabobo,_Venezuela) Túneles_de_Archanda Ulmus_glabra_Pendula Indian_Falls_(California) Municipio_de_Lebanon_(Nueva_Jersey) Gavá_(Barcelona) Ruleta_rusa_(album) Franklinville Tuéjar_(Valencia) Utica_(Pensilvania) Fuerzas_Armadas_de_Montenegro George_Michael Municipio_de_Cominto_(Arkansas) Ga_rei_Zero Robert_Prevost Royal_Caribbean_Cruises_Ltd. Unión_Civica_Radical Gary_Merrill Rio_Jauru Illkirch-Graffenstaden Muniesa_(Teruel) Gallerucida_gansuica Río_La_Pregona Tupí-guaraní Unidades_federativas_del_Brasil Gaia_II German_Basilico_González Futbolista_croata_del_año Fuerza_Contra_Johnny_5 Robert_Gordon Rivetina_rhombicollis Triton_(satélite) Fryderyk_Chopin_(barco) Funcion_logica SM_Entertainment Turn_It_Up:_Remixed Renaze Ruben_Amorim Iglesia_de_Nuestra_Señora_de_los_Ángeles_(Chelva) UM_Airlines

html map