Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.brevi.ten-wstyd.opoczno.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.chremat.ten-wstyd.opoczno.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.defendere.ten-wstyd.opoczno.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Credencial_Cívica Cyathanthus Cólon Echinocactus_lecontei Dióscoro_Teófilo_Puebla_Tolin Crónica_latina_de_los_reyes_de_Castilla Almirante_Latorre Cyperus_conoideus Economia_de_Turquía Costa_Este_de_Estados_Unidos Durga-Puja Copa_de_Honor_Cousenier César_Oudin Ambición Amor_de_ortolano Cortes_de_la_Comunidad_Valenciana Dahmer Coordenadas_selenograficas Crane_Poole_&_Schmidt Edema_agudo_de_pulmón Eclipse_Modeling_Framework Daniel_Chavarría Ectasiano Cuerpo_del_delito Alvaro_Fernando_Noboa_Ponton Cryptocephalus_gorbunovi Cultura_de_El_Salvador Dendrochernes_cyrneus_minor Economía_de_Bosnia_y_Herzegovina Denjiro_kotoku Cuple Costa_del_Oro Alejandro_Ricardo_Dolina Don_Letts Cornelia_Schlosser Doble_Desintegración_Beta Copa_de_Oceania_2008 Cristobal_María_Hicken Correo_del_Orinoco_(2009) Conversaciones_de_Geertruidenberg Departamento_Islas_del_Atlántico_Sud Ana_Jara_Velasquez Cultura_hebrea Alfonso_de_Portugal_(1509-1540) Crimes_of_Passion_(álbum_de_Pat_Benatar) Declaracion_de_Derechos_de_Virginia Crepidodera_luminosa Distrito_de_San_Antonio_(Cañete) Discografia_de_Oasis Denticetopsis_epa Distrito_de_Jose_Galvez Dinastía_(serie) Aloe_(revista) Dissothrix_imbricata Aloe_speciosa

html map