Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.w-powazny.elk.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.anni.pod-szereg.stalowa-wola.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.caecus.pod-szereg.stalowa-wola.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Kivu_sur Limestone_Creek_(Florida) Jamjodhpur La_radio_libre_de_roscoe La_Chute_de_la_maison_Usher_(película_de_1928) John_Longland Janosch Liga_de_Campeones_de_la_UEFA_1983_84 Johan_Cavalli Karlos_Alcazar Liguilla_Pre-Sudamericana_2003_(Chile) Joan_Golobart_Serra Juan_Mille_y_Gimenez Juegos_de_Naipes La_Boissiere_sur_Èvre Institución_Libre_de_Enseñanza Liga_Nacional_de_Basquet L'Assassin_connaît_la_musique John_A_Pople Las_dos_Dianas Liga_de_Campeones_de_la_OFC_2006 Instituto_Max_Planck_para_la_física_nuclear Jose_María_Satue J._Northw._Teachers_Coll.,_Nat._Sci. Juan_Arce Kileskus Juan_Ramon_Jiménez Izquierda_Abierta José_Serra_Castelló Las_aventuras_de_Sherlock_Holmes_(película) Juan_Franco_Arrellaga Literatura_prehispánica_mexicana La_viudita_naviera_(película) Kira_(nombre) La_nina_de_mis_ojos José_María_Finat_y_Escrivá_de_Romaní Lenguas_osco-umbras Les_Ormes_sur-Voulzie Jose_Maria_Figueres Izquierda_Verde_(Países_Bajos) Juan_Bautista_Túpac_Amaru Johann_Michael_Haydn Josep_Llimona Leptospermum_resiniferum La_última_tentacion_(album) Litrea_patagonica Lerroux La_F._M. Königsplatz Jaime_Menéndez_Fernandez Juan_Vásquez_de_Coronado Kazım_Koyuncu Jallaucourt Las_Juntas_(Espana) La_Jornada

html map