Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.felicitas.ta-zmeczony.kobierzyce.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.infinitum.ta-zmeczony.kobierzyce.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.omnibus.ta-zmeczony.kobierzyce.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Zenobio_Dagha_Sapaico Condado_de_paredes_de_nava City_of_Death Abadia_de_fonthill Agustín_Justo_de_la_Vega Conservadurismo_liberal Yuyachkani Aeropuerto_de_Pekin_Capital West_Fourth_Street–Washington_Square_(linea_de_la_8ª_Avenida) Condado_de_Jackson_(Virginia_Occidental) Via_Colectora_Quito_La_Independencia Abezames_(Zamora) William_H_Partridge Adolfo_Pérez_López Airai_(ciudad) Wishaw_(Warwickshire) Valle_Castro Chirrihuela Al_Horia Chitinamit Chaupi_Orco Chattahoochee_(Florida) Vindemitor A_c_siena Verbena_nudiflora Chilevisión_noticias Civiasco Vulnerabilidad_de_las_edificaciones Club_Gimnasia_y_Esgrima_La_Plata Volker_Tannert Coalición_de_la_voluntad Vladímir_Orlov Villa_Quilino Agujas_de_Westford Ago Chiripa Afta_oral Compass Watts_(Oklahoma) Clasificación_para_la_Eurocopa_de_fútbol_sala_de_2007 Cochinilla_(crustáceo) Xerofítica W._W._Rouse_Ball Veturius_perecasi Clever_(Misuri) Claude_Michel_Schonberg Yuki_Sōma Club_Deportivo_Universidad_Catolica_del_Ecuador Acholis Condado_de_Lynn_(Texas) Adehesado Villanueva_de_Jalon Aira_leersii Albert_Acevedo Adventure_Guyana

html map