Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.brevis.ta-muzyka.czest.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.consilio.ta-muzyka.czest.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.deditus.ta-muzyka.czest.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Sodexo Soleura_(cantón) San_Pedro_(Capital) Stodzew Sedum_hispanicum Sinfonia_n.º_81_(Haydn) Steven_T._Byington Scutellaria_rivularis Thorshavn Shōji_Jō Taracahitas Tamaran Teatro_Apollo_(Londres) Selección_de_fútbol_de_Seychelles Sangre_Control Sac_Nicté Taneski Titio Selección_iraní_de_futbol Solway_(Minnesota) Translación_(fisica) Toyota_Ist Salix_coerulea Torneo_de_Marruecos Santiago_y_Lima_(Naguabo) Sebastian_Aparicio Supercopa_de_España_de_Fútbol_2004 Serv._al_cliente Sport_Prototipo Senecio_benguetensis Tomas_Garicano Sacra_y_apostolica_orden_de_canónigos_regulares_de_san_Agustín Terremoto_del_Río_de_la_Plata Saint_Georges_du-Bois_(Charente_Maritimo) Street_Fighter_(serie_de_television) Saint_Aubin_lès-Gournay Sobre_el_puente_de_Aviñón San_Tirso_de_Abres Seleccion_de_futbol_playa_de_Peru Sermon_(duque) Soultz_sous_Forêts Tour_de_Francia_1986 Saint-Alban-de-Roche Schoenoplectus_lacustris_subsp._tabernaemontani Sede_François_Mitterrand_de_la_Biblioteca_Nacional_de_Francia Santa_Isabel_Cholula Schwerin Torneo_Apertura Saint_Medard_d'Eyrans South_Lyon_(Míchigan) Sing_Along_Songs_for_the_Damned_&_Delirious Saint_Cyr-au-Mont-d'Or Solaria_cuspidata Soprano_lirica-ligera Transporte_de_la_Argentina

html map