Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://swiat-kobiet.pl/nowy-wymiar-bluz-z-kapturem/ makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://swiat-kobiet.pl/jak-nosic-biale-kozaki/ zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://swiat-kobiet.pl/trendy-wiosna-lato-2019-kabaretka/ wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Telephone_(cancion_de_Lady_Gaga) Slauson_(linea_Plata) St._ERHARD_(cerveza) Samurai_Warriors San_Vitores_(martir) Segunda_División_B_de_España_1992/93 Torneo_Metropolitano_1981_(Argentina) TV_GroBwallstadt The_Boys_(cómic) Todo_el_folklore,_vol._2 Seleccion_Mexicana_de_Futbol Toto_Castineiras Superclasico_de_las_Americas_2011 Su-29 Sonata_para_piano_n._6_(Beethoven) Selección_laosiana_de_futbol Sale_El_Sol Salón_de_la_Fama_del_Béisbol_Mexicano Toxomantis_westwoodi Sociedad_Matematica_Espanola This_is_our_night Stanley_(Wisconsin) Tingua_azul Sant_Esteve_Sesrovires Servini_de_Cubria Sesamodon Saltación_(biología) Star_Trek:_La_nueva_generacion San_Juan_Copala Seseli_rigidum Salzgurke Theodoros_Angelopoulos Tesà Sydney_C_Parkinson Torre_della_Ghirlandina Top_Gun_(videojuego_de_Ocean) Timesplitters_4 Tiro_de_Pichon Sueviota_lachneri Tarija_(instrumento) Thamos_Konig_in_Agypten Thomas_Bayes TURBO_BASIC_XL Sindrome_de_kwashiorkor Sistema_de_determinación_del_sexo_en_aves Santa_Ana_Triple Tartamudez Southport_F._C. Security_Enhanced_Linux Tacna_y_Arica_bajo_posesion_chilena_y_el_plebiscito_nunca_realizado Transformers:_Age_of_Extintion San_Bartolome_(Belmonte) Scandix_latifolia Tiazolidinediona Segunda_Intervencion_Francesa_en_México

html map