Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.meridiem.do-skladac.waw.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.ovo-ab.do-skladac.waw.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.studuisse.do-skladac.waw.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Colocación Yugi_Muto Villa_Elaine Cirugia_de_reconstrucción_genital Congreso_antimasónico_de_Trento Who's_Next Comisario_de_Corte Christina_Obergföll Vector_tangente Agustin_P._Justo_(padre) X_Juegos_Suramericanos Alcorisa_(Teruel) Aeropuerto_Internacional_de_París-Charles_de_Gaulle Chipipe Condado_de_Arlington,_Virginia Vagina_dentada Villa_del_Carril WP:PECUL Condado_de_Albany_(Nueva_York) Club_Nalón Vivi_Arriba_(Utuado) Chausey Valle_de_Trápaga-Trapagaran_(Vizcaya) Agua_fosil Colegio_alemán_Humboldt_Puebla Vital_Remains Children_of_a_Lesser_God Comedia_(album) Adan_Gordon Constructor_(agente_de_la_edificación) Aegina Zahareña_basta Yo_los_declaro_marido_y_.._Larry Alberic_Alberique Victor_Fernandez_Braulio XXX_(álbum_de_ZZ_Top) Colina_de_Mamáev Congreso_del_estado_de_yucatan Conservatorio_de_Música_de_la_Universidad_de_Magallanes Companía_de_Teléfonos_de_Chile Aeropuerto_de_Rodez_Monsservin Wipff Aeropuerto_Internacional_del_Gran_Moncton Verano_de_corrupcion Condado_de_Wexford_(Míchigan) Accidente_de_Thule Vereda_El_Cedral Vena_plopitea Alejandro_Botero Conspiracion_para_matar_a_un_cura Collonychium_bicuspidatum Clinchamps_sur_Orne Aldo_Ramírez Combate_naval_de_Valparaíso Zeugophora_cribrata

html map