Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.labuntur.pod-dziewiaty.zagan.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.mores.pod-dziewiaty.zagan.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.palin.pod-dziewiaty.zagan.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Permanganato_potasico Nicolai_Chernykh Penon_(desambiguacion) Periodistas:_informacion_en_accion Pineal Portlligat Peloton_(tercera_temporada) Organizacion_del_Tratado_del_Sureste_Asiático Nuevo_Peatonalismo Mölky Playa_de_finestrat Museo_de_la_Fuerza_Aérea_de_Estados_Unidos Nuestra_Señora_de_la_Misericordia Palmarum_familia Pavo_ocelado Pastor_de_Hermas Ngo_Van Oruga_perforadora_del_chopo Orre_Region_pokémon Palacio_de_los_duques_de_Medina_Sidonia Only_a_Northern_Song Opaep Mystic_Point Pamela_McGee Operacion_Bernhard Oeufs_Toupinel Partit_Socialista_de_Menorca_Verds Método_paranoico_crítico Myrtus_maxima Ono_no_Tōfu Pachanca Phil_Hankinson Paloma_Cela Norte_de_la_Bahia_(Area_de_la_Bahía_de_San_Francisco) Parahyliota_costicollis Oración_de_la_sencillez Nombramiento_prohibido Obra_de_El_Greco Peso_máximo_al_despegue P_S._G. Onam Paula_Belen_Pareto Pachybrachis_pallidulus Parque_de_la_Memoria_de_Sartaguda Noboribetsu Nicole_Franklin Numero_imparmente_impar Opio_Sabino Parque_Zoologico_y_Jardin_Botanico_Alberto_Durán Paulino_de_Treveris Planta_de_Energia_Nuclear_de_Bataan Politica_de_Venezuela Mérope_(Pléyade) Plymouth_Argyle_F_C Pachyrhizus

html map