Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.disce.to-zaklad.cieszyn.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.haeres.to-zaklad.cieszyn.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.inter.to-zaklad.cieszyn.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Andris_Nauduzs Autocue Hyla_geographicus Arnuwanda_III Monasterio_de_la_Transfiguración Arévalo_de_la_Sierra Arquidiocesis_de_Ayacucho Héroe_del_Trabajo_Socialista Historia_de_sri_lanka Archent_avellan Auggen Monolepta_selmani Heuliez_WILL Antonio_de_Herrera_y_Tordesillas Guanica_(Puerto_Rico) Hypoluxo Antonio_Ibáñez_de_la_Riva Helianthemum_glaucum_var._nudicaule Atriplex_tatarica Asociación_Iberica_de_Limnología Asnef-Equifax Mortadelo_y_Filemon_¡Venganza_cincuentona! Hierba_benjamina Monterrey,_N.L. Arco_del_Triunfo_de_Orange Arleux Hemimyzon_macroptera Anolis_vermiculatus Hilozoísmo Monceau_le_Neuf_et-Faucouzy Angel_Garcia_Rodríguez Arthur_Rosenberg Asamblea_nacional_de_serbia Autónoma Hombro_cabeza_–_hombro Arab_Bank Anges_F.C._de_Notsè Monmouth_University Monte_Kalatungan Asterisco Anos_1000_adC Ascensos_y_descensos_en_el_fútbol_argentino_en_2011 Armando_Arteaga_Núnez Asociacion_de_Productores_de_Pisco_chileno Herriko_Alderdi_Sozialista Arrow_Through_Me Guerra_de_la_Confederación Asturias Avenida_Lexington-Calle_63_(estacion) Autorotacion_(helicópteros) Anatemizacion Ano_619 Atletismo_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Londres_2012_–_Lanzamiento_de_jabalina_femenino Arquetipo_sistémico Anahuac,_Nuevo_Leon

html map