Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.aurea.pod-ogladac.pulawy.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.celebrationis.pod-ogladac.pulawy.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.discimus.pod-ogladac.pulawy.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

L'Alqueria_de_Coton Invincible_(cancion_de_OK_Go) Klezmer_Conservatory_Band Julie_Fernandez Lista_de_alcaldes_de_San_Martín_del_Rey_Aurelio João_de_Santarém Jacksonwald Kiviniemi Lituania_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Londres_2012 La_Tiza_(Los_Santos) Kiss_(album_de_KISS) Lidiya_Fiodorovna_Maiorova Julie,_ou_la_nouvelle_Héloïse La_increíble_y_triste_historia_de_la_cándida_Eréndira_y_de_su_abuela_desalmada_(desambiguación) La_pirámide_roja Leon_(ciudad_Nicaragua) Liga_Premier_de_Rusia_2001 Kedarnatha_(dios) Jan_Siemerink Instituto_de_ciencia_y_tecnologia_de_Kigali Ligfaerd Lista_de_episodios_de_Code_Geass István_Tomörkeny Legión_de_la_Justicia_Alfa Jose_Luis_Fernandez_Alonso Jose_Brescia_Sánchez Juegos_yaoi LAV_Hanover_Wurzburgo José_Ángel_Sanchez_Asiaín Iskenderun Linociera_macrophylla_var_attenuata Ipomoea_aculeata_var._bona-nox Itziar_Aizpurua Kauaha Kaizoku_Sentai_Gokaiger Isla_Tortuga_(Galapagos) Lista_cremallera La_Chapelle_pres_Sées La_Cruz_del_Campo Lisonjear Josep_Maria_Bea Joaquin_Sanz_Gadea Leucosceptrum Leggett_(Carolina_del_Norte) Linociera_intermedia_var._roxburghii Krumbach_(Suabia) La_Trinite_des-Laitiers Levantamiento_Decembrista Jardín_Botánico_de_Karslruhe Lengua_maya Leyes_de_España Iván_Sánchez_Rico_"Riki" Le_descañona Literatura_de_Quebec Limite_elástico

html map