Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Traducción_e_Interpretación Synhoria_rhodesiana Selección_femenina_de_fútbol_de_Brasil Struble_(Iowa) Tadashi_Maeda_(político) Serguéi_Prokofiev SuperTazón Sarampion Sistema_Nacional_de_Áreas_de_Conservacion Tour_de_Francia_1921 Solpugema_vincta Tariq_Kirksay Seaforthia_reinwardtiana Santa_Ana_de_Coro Stanhope_(Kent) Sinaloa_(Baja_California) TCG_Kocatepe_(D_354) Sinfonía_n.º_2_(Brahms) The_Rip_Tide Tom_Scholz Teatro_Guerra Salarrue Saint_Michel-Notre_Dame Solariella_variabilis Transformación_bilineal Santa_María_la_Real Teurtheville_Hague São_Bento_(Porto_de_Mós) Saint-Joseph_(Loira) Sao_Pedro_da_Cipa Santo_Tomé_de_Priandi Traviesa_de_hormigon The_Homer_of_Seville Socavones_de_angustia Strike3 Sonando,_soñando..._triunfé_patinando Territorio_de_Oregon Santos_de_los_Últimos_Días Tamaulipeco Scientology Sanganguey Santiago_Alfredo_Zubieta Tomodon_rotatum Sierra_de_Crevillente Sericulus Sobreentrenamiento Territorio_disputado Transcripcion_del_ADN Time_Travelers Sustraccion_internacional_de_menores Tiro_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Sídney_2000 Sulfuro_hexafluorido Tarascosaurus Torre_del_Aguilo Salo

html map