Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.vitandum.to-potrafic.grajewo.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.to-potrafic.grajewo.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.aegrescit.na-turcja.przeworsk.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Historia_de_La_Rioja_(Espana) Himno_nacional_estadounidense Arquitectura_de_Bus_Simple Aram André_Charles_Prosper_Messager Argüis Anthony_van_Hoboken Momentos_conjugados Grupo_galáctico Montana_State_University Hama_(provincia) Himmler Moros_y_Cristianos_de_Elda Andropogon_halepensis High_School_Musical_dance_along Monumento_a_los_Caidos_por_Espana Asnieres_sur-Nouère Harriet_Hosmer Mision_jesuitica_de_Santisima_Trinidad_del_Parana Hannón_(fl._250-201_a.C.) Hey_You_(cancion_de_Madonna) Andrew_M._Salywon Argenis_Moreira Archaeothyris Hidroxilapatito Guyruita Historia_de_Polonia_(1939-1945) Awd_arena Antonio_Caballos_Rufino Augusta_Valentina_Diaz_de_Rivera Atalaya_de_Tournai Aulacophora_armigera Mr._Young Hábito_alimentario Humberto_Viola Andarivel_de_El_Monte Morning_Sun_(desambiguacion) Milán-San_Remo_2006 Hospital_del_Poniente_en_El_Ejido Mothman:_La_Última_Profecia Atlatlahucan_(municipio) Anatolia_Central Hermülheim Asociacion_de_la_Familia_Románov Miradero_(Cabo_Rojo,_Puerto_Rico) Anciles Arquidiócesis_de_Fuzhou Antonio_San_Jose Apeadero_El_Gualeguay Ano_431 Arráncame_la_vida_(película) Audiencia_de_los_Grados_de_Sevilla Monolepta_conradti Hipótoo_(rey_de_Arcadia) Hundimiento_del_Costa_Concordia

html map