Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.casus.w-jakosc.naklo.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.conjunctis.w-jakosc.naklo.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.diligenter.w-jakosc.naklo.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Oberland_bernés Narros_(Soria) Osches Naves-Parmelan Musica_jamaiquina Parque_nacional_de_Ogasawara Plásmido_R Parque_historico_nacional_Coyoacan Piedrabuenia_ringueleti Noé-les-Mallets Objeto_Messier_104 Pakistán_Occidental Nemognatha_flava Nicolás,_principe_de_Grecia Please_Homer_Don't_Hammer_'Em... Paletta Museo_de_Arte_Contemporáneo_de_Vilafamés Poropuntius_chondrorhynchus Notro_Films Piquero Museo_Quinones_de_Leon Museo_Salinas_Siglo_XXI Night_of_the_Demons_(película_de_2010) Piquigrueso_negriazulado Poliplacoforos Osvaldo_Dorticós_Torrado Potencial_de_Lennard_Jones Parque_Nacional_Dularcha Peirescia Piedra_Einang Musica_clasica_de_México Museo_sacro_de_caracas Pléyades_(mitologia) Oveja_Telch Nemognatha_proboscidea Polaveno NBA_Development_League_2009-2010 Münchener_Bach-Orchester Papaver_somniferum_var._nigrum Plataforma_Aeroportuaria_de_Teruel Octhispa_carinata Piloto-Cosmonauta_de_la_Union_Soviética Organizacion_Internacional_de_Estandarizacion Osterreichische_Bundesbahnen Mutación_génica Oecomys_bicolor Polona_Batagelj Mycena_kuurkacea Observatorio_astronomico_de_las_Montanas_de_Pistoia Nivel_ceraunico Platon_Oyunski Oceanside_(Nueva_York) No_Remigio_Herrera_Adeshina Nahuel_Perez Nicholas_Marcellus_Hentz

html map