Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.vulgus.do-artysta.warszawa.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.do-artysta.warszawa.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.aegrescit.to-przeciwny.pruszkow.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Chryseis Adam_"Atom"_Willard Abdullah_Al_Thani Wilhelm_Trubner AgD_Ceuta Yerba_correguera Varesnes Christian_Gálvez Alaternus_hispanicus Companero_del_Alma_elegia_a_Miguel_Hernandez_poeta Cleebourg Album_de_estampas_inglesas_con_el_ex-libris_de_María_Cristina,_Reina_de_España Variantes_del_Lockheed_Martin_F-16_Fighting_Falcon Cintra_(empresa) Ciudad_de_Aksu Condado_de_Cleveland_(Arkansas) Combinacion Concepcion_Montaner_Coll Vladímir_Ippolítovich_Lipski Aerodinamica_civil Vercel_Villedieu_le_Camp Comité_Olímpico_Cubano Conservatorio_Municipal_de_Música_“José_Iturbi” Chivilcoy_(partido) You_Kill_Me API_de_Windows Chthonius_halberti Confederación_Perú-Boliviana Clasificación_de_Conmebol_para_la_Copa_Mundial_de_Fútbol_de_2010 Aielo_de_Malferit Charles_Degeorge Activision_Inc. Veronika_Stefanková Vendres Cien_anos_de_presencia_del_evangelio_en_America Albany_Unified_School_District Zona_costera Citrus_×_medioglobosa Yazu_(Tottori) Consejo_para_la_Reforma_Democrática Charles-Maurice_de_Talleyrand-Périgord_príncipe_de_Benevente Videmala Al_Mina'a Chile_Central Cocina_mongola Zhang_Xi_Yi Al-Mundir_al-Hayib_Imad_ad_Dawla Christian_Lange Worse_is_Better Ciudad_blanca_de_Tel_Aviv WarRock Yuan_de_Manchukuo Charge-Coupled_Device Vídeos_1995-2012 Valerianella_willkommii

html map