Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.flammam.ten-handel.lukow.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.machesetai.ten-handel.lukow.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.metalla.ten-handel.lukow.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Staehelina_dubia Templo_de_San_Sebastián Taurignan-Castet Tooele_(Utah) Sistemas_de_Información_Geográfica Sarah_Margaret_Fuller Senorios_(Espana) Television_en_1978 Salto_del_Corumbel_bajo Sisón_común Sigelwara_Land Soldiers_of_Jah_Army Sundhoffen Sač Serrieres-en-Chautagne Sergio_Ghisalberti Templo_de_luxor Sanicula Santo_Antao Salix_nigerica Te_slăvim_Romanie Tito_Vilanova Takanori_Jinnai Telephanus_serratus Torres_DC TT69 Saladillo_(Chile) Spinello Toast_Records Sofonisba_Anguissola San_Jorge_y_el_dragón_(Uccello,_París) Sitio_arqueologico_de_Chavin Schistura_pseudofasciolata The_King_of_Fighters_2000 Sicyopus_cebuensis T_28_Trojan Saint-Berthevin-la-Tanniere Tamago_gohan Silver_Spring Samuel_P._Huntington San_María_Hamuch Terminología_de_las_islas_Británicas Submarino_U-33_(S183) Teleton_1995 Tratado_de_Libre_Comercio_Perú_-_EE_UU. Tomas_Jose_Ruiz_de_Montes Saint_Goueno Tellico_Village Sainte_Croix-de-Caderle Scolymocephalus_latifolius The_Devil_Knows_My_Name Tercera_disminuida San_Mauro_Forte Somozas_(La_Coruna) Sotero_Prieto_Rodríguez

html map