Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://milunia-8.com.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://milunia-9.com.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://milunia-10.com.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

CICYT Carlos_Tomás_Sourigues Bloqueo_frances_del_Rio_de_la_Plata Basilica_y_real_santuario_de_santa_maria_de_la_victoria_(málaga) Campo_de_Hielo_Ross Cascada_en_un_paisaje_rocoso Carne_vacuna Centro_Historico_de_Almeria Catedral_de_Tado Azuzena_Martin_Dorado_Calvo Big_Mountain_(grupo) Búnker_de_Berlin Borja_(Peru) Celula_polar Bandera_de_navia Chaltenobatrachus Buglossum_vulgare Carlos_Coloma_(ciclista) Bunheads CNNMoney.com Campeonato_Sudamericano_de_Basquetbol Biblia_Polyglota Campeonato_de_Reino_Unido_de_ciclismo_contrarreloj B.A.S. CD_Transportes_Alcaine Basilica_de_Nuestra_Señora_de_la_Inmaculada_Concepción_de_Zapopan Centro_Municipal_de_Obesidad_y_Enfermedades_Metabólicas_Dr._A._Cormillot Calle_23_(línea_Broadway) Beachwood_(Ohio) Campeonato_Suramericano_de_Baloncesto_de_2012 Canton_de_Saint_Rémy-de-Provence Captura_recomendada Bran_(Charente_Maritimo) Bahia_Hondita Catedral_de_la_Asunción Banco_comercial Catedral_Basílica_de_Mazatlan Canadian_American_Challenge_Cup Año_8 Cargo Canal_Farrel Biopirateria Berberis_obovata Balakən_(raion) Beltran_de_Guzmán Blossia_sabulosa Bahia_de_Guantanamo Cantón_de_basilea_ciudad Barbulifer_antennatus CS_Pandurii_Târgu_Jiu Belmondo Carl_Linne Casanova_(Alta_Córcega) Catelyn_Tully Carlos_Orúe

html map