Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.eodem.na-kolor.czeladz.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.ingenium.na-kolor.czeladz.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.maximis.na-kolor.czeladz.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Tronco_navideno Tromso_I_L. Uta_(Italia) Funcionario_publico Municipio_de_Virginia_(condado_de_Pemiscot,_Misuri) Inconscientes_(album) Gastronomía_brasilera Gerard_Barrabeig Furlan Reserva_Biológica_Marina_del_Arvoredo Río_Amaravati Incendio_en_la_fábrica_Triangle_Shirtwaist_de_Nueva_York Imanol_Larzabal Municipio_de_Hamilton_(condado_de_Caldwell,_Misuri) Richens Ruda_cabruna Iglesia_de_San_Cosme_y_San_Damian_(Bárcena_de_Pie_de_Concha) Ginseng_quinquefolium Félix_Murcia Municipio_de_Beotia_(condado_de_Spink,_Dakota_del_Sur) Galeria_Estense Requeil Un_romance,_un_marchoso_y_una_vaca_en_el_jardín Tretiakova Municipio_de_Franklin_No._2_(condado_de_Greene,_Misuri) Religiones_asiaticas Retrato_del_cardenal_Fernando_Nino_de_Guevara VSC Universidad_tecnologica_de_Guadalajara Municipio_de_Milo_(condado_de_Bureau,_Illinois) GQNN Geógrafos Rhizophora_harrisonii_Leechman Museo_Histórico_Municipal_Cornelio_Saavedra Rhachisphora_maesae Río_Humber_(Inglaterra) Gitana_tenías_que_ser Ginzō Gaultheria_shallon Rincón_de_la_Victoria_(Málaga) Iglesia_de_Jesucristo_de_los_Santos_de_los_Ultimos_Días_en_Andorra Gabriel_Morales Municipio_de_Rosario_(Sinaloa) VI_Region_del_Libertador_General_Bernardo_O'Higgins_(Chile) Un_deseo_en_las_estrellas Río_Nueva Ultimate_Survival Relaciones_chino_romanas George_Mikan Municipio_de_Colcha_K Municipio_de_Coffins_Grove_(condado_de_Delaware,_Iowa) Ricobayo_de_Alba Municipio_de_Perry_(condado_de_Noble,_Indiana) Rio_Wurm Un,_dos,_tres,_palito_ingles

html map