Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.aliud.pod-maslo.gniezno.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.caprina.pod-maslo.gniezno.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.crescit.pod-maslo.gniezno.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Gallerucida_tenuicornis Municipio_de_Chiautla_(estado_de_México) Municipio_de_Falling_Spring SEAT_Exeo Río_Atchafalaya Turdetano Robert_Anthony_DeFilipps Municipalidad_de_durbe Municipios_de_Tamaulipas Rio_Lagares Rio_Popopis Gertrudis_Rueda_de_Bravo Uñas_ásperas Municipio_de_Union_(condado_de_Erie,_Pensilvania) Gabriel_María_Vergara_Martín Iglesia_franciscana_de_Shkodër Rio_Juruá Iglesia_Nazaret Municipio_de_Des_Moines_(condado_de_Clark,_Misuri) Gaussian_minimum_shift_keying Fíbula_(hongos) Iglesia_de_Sant_Sadurní_d'Osormort VII_Región_Militar Río_Yurua Galidictis_fasciata Revolución_de_la_Chaucha Generos_de_historieta Ildefonso_Fernández_y_Sánchez Función_(matemáticas) Trullikon Inspector_Ardilla SNR_G130_7+03.1 Resolución_296_del_Consejo_de_Seguridad_de_las_Naciones_Unidas George_Hamilton_Gordon_4th_Earl_of_Aberdeen Río_Vedavathi Reinaldo_Nuñez_Álvarez Municipio_de_Soo Rio_Barguzin Municipio_Arismendi_(Sucre) In_the_Wake_of_Determination Trofeo_Inca-Inca Ruben_Martínez_Nunez Universiadas_de_Invierno Glade_(Kansas) Municipalidad_de_Pudahuel Municipio_de_Richland_(condado_de_Whitley,_Indiana) Universidad_Ben_Gurión_del_Negev Rougegoutte Gameboy_Color Roberto_Torres_(cantante) Fujitsu_siemens Relieve_de_España Municipio_de_Richland_(condado_de_Washington,_Arkansas) Municipio_de_Standish_(condado_de_Arenac,_Míchigan) SIEFORE

html map