Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.superne.do-zwykly.jelenia-gora.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.do-zwykly.jelenia-gora.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.animo.na-dunski.lukow.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Ficus_fadyeni Erinúes Emma_Watson Era_de_la_Hegira Francisco_de_Gurrea_y_Aragon Estadio_Olimpico_de_Córdoba Ermita_de_Santa_Barbara_(Onda) Estación_de_Vallfogona_de_Balaguer Fotodiodos Fragile_(album_de_Yes) Festival_internacional_de_cine_de_karlovy_vary Emicídio_(canción_de_Emicida) Electra_(Euripides) Electrodomestico_bitérmico Estouteville_Ecalles Formula_1_Championship_Edition Fiordo_de_Hardanger Estadio_Guus_Hiddink Foth. Elecciones_chipriotas_de_2004_al_Parlamento_Europeo El_dogo_Leonardo_Loredan Ferrocarril_Domingo_F_Sarmiento Eugene_Znosko_Borovsky Els_Alamús Estación_de_Pereire_-_Levallois Ejercito_de_Liberacion_del_Pueblo Ernst_Moritsovich_Gere Ennearthron_victor Emacs_Makes_A_Computer_Slow Elecciones_autonomicas_vascas_de_1994 Estación_Vaticano El_Coyote_Emplumado Estación_de_Los_Valles Farceaux Escudo_de_Silandia Estación_Tortuguitas Engano_musical Fasciolosis Educacion_bancaria Elodes_bulgharensis FC_Ulisses Fiestas_en_Perú Espirat Fitchburg_Longsjo_Classic Eje_litoral_de_la_Plana Eduardo_Benot_Moreno Fernando_Borlán Fondiaria-SAI Estadio_San_Eugenio Fareed_Zakaria El_Molinillo_(Ciudad_Real) Ewout_Genemans Estatua_de_Livia_Drusilla Ezechiel_Jules_Remy Filostómido

html map