Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Ganado_caballar Geographic_Names_Information_System Iman Glandula_adrenal Gaby_(Italia) Glaucoides_maritima_var._obtusifolia Gatillo_casto Unidad_Sindical_de_Trabajadores_de_Guatemala U.D.A. Romanticismo_en_Inglaterra Independencia_del_Peru Revolution Gabriel_Moron Gastrochilus_longifolius Municipio_de_Bruce_(condado_de_Benton,_Iowa) Gacela_saltarina Germán_Tenorio Ugly_Americans Tántalo_americano Rep._Bot._Exch._Club Romanización_yale Garcia_de_la_Cuesta Glorft Municipio_de_Haddon Galeyord_Hauser García_III_Sanchez_II_el_Temblón Frutos_Patón_de_Ayala Right_hand_drive Gilles_Menage S_Y.Hu Rompetechos Robert_de_boron Geografia_de_Grecia Runaway_(pelicula) Municipio_de_Burton_(Minnesota) Rhynchonycteris General_Higinio_Morínigo_(Caazapá) Universidad_Gulu Frente_de_Acción_Patriótica Municipio_de_St._Albans_(condado_de_Licking,_Ohio) Gasteria_undata Rodanthe_(Carolina_del_Norte) Ruta_Quetzal_BBVA Resinación Ilegales_(banda_española) Implantes_de_seno_de_polipropileno Gaydar_(sitio_web) Una_Noche_en_el_Museo Reseña_Histórica_de_Tauca Municipio_de_New_Hope_(condado_de_Union,_Iowa) Universidad_Wesleyan Trogerita Uno,_Dos,_Tres_..._Infinito Reliant_Astrodome Reveillon

html map