Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://kochamklocki.pl/10595-krolewski-zamek-klocki-lego-duplo/ makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://kochamklocki.pl/10590-lego-duplo-lotnisko/ zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://kochamklocki.pl/6153-kareta-kopciuszka-klocki-lego-duplo/ wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Cheiranthus_scoparius A_7000 Abuelas_de_Plaza_de_Mayo Where_Is_The_Feeling?_(canción) XHUNAM-TV Vertical_Launching_System Yangjiang Al-Ghazali Cingulum_membri_inferioris Compañia_de_Aviación_Faucett Chulak Cicogni Confederación_Brasileña_de_Futbol_Sala Venus_(canal_de_television) Citroën_C_Buggy Vélo-Club_La_Pomme_Marseille Consonante_aproximante_labiovelar_sonora Valverde_de_llerena Claustro_(Universidad) Alda_Lazo_Ríos Adalelmo_de_Cerdaña Cleveland_Brown Condensación_de_Claisen Zharick_Leon Viking_Battle_for_Asgard Vukovar Aerides_jucundum Alaa_Abdul_Zahra_Khashan Cliff_Williams Agencia_Espacial_de_Rusia William_Smith_(baloncestista) Accio_cultural_del_pais_valencia Condado_de_Valdeparaiso Chip_y_Dale Chiococca_brachiata_var_lanceolata Waterford_(condado_de_New_London,_Connecticut) Cistus_ladanifer_L_subsp_ladanifer Constitucion_de_la_república_Italiana Cluj_Arena Acuerdo_de_Unidad_Nacional_(Colombia) Comision_para_la_Preservacion_de_Sitios_Históricos_de_Nueva_York Aeropuerto_Internacional_Federal_del_Valle_del_Fuerte WWE_Campeonato_Peso_Crucero Coemptio Agustín_Cotorruelo_Sendagorta Condemned_Criminal_Origins Valiato_de_Córdoba Agencia_Internacional_Islámica_de_Noticias Consejero_del_Movimiento CloudSat Víctor_Salas Acer_pictum_subsp._truncatum Aichryson_dichotomum Vireo_de_cabeza_gris Clubes_de_futbol_en_Sudamérica

html map