Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Ronin Robbie_Krieger Municipio_de_Highland_(condado_de_Union,_Iowa) George_Miller Gamesa_(Reposteria) Relaciones_(Serie_de_televisión) Reino_de_Palmira Rolleville Gabino_Sosa_(futbolista) UPL Rupia_de_Mauricio University_of_California,_Los_Angeles SIDE_(Argentina) Rosedal_de_Reyles Municipio_Jose_Maria_Vargas_(Táchira,_Venezuela) Gaita_navarra Fuera_de_control_(telenovela) Impuesto_territorial Trubia_(Gijón) Rorcual_aliblanco Iglesia_de_San_Nicolas_de_Soria Geografia_de_Senegal Iglesia_del_Sagrado_Corazón_(Bilbao) Indu_Balachandran Unholy_Terror Trimma_tevegae Garsault Geulincx Roots_(álbum) Franz_Walter_Stahlecker Gobernador_de_Buenos_Aires VCF Gavarret-sur-Aulouste Fútbol_en_Espana S_O_B._(banda) Rhipilia GTA_5 Reina_Consorte_de_Gran_Bretana_e_Irlanda Turner_(Michigan) Reims-Cessna_F406 USFAS_Bamako Ronan_(Montana) Université_de_Neuchâtel Término_(matemáticas) Ricardo_(desambiguación) Roberto_Arce Municipio_de_Bowman_(Arkansas) Garunos Museo_Casa_Duarte Reseda_saxatilis Inde_(municipio) Geografia_por_país Gimnasio_Gilberto_Roque_Morales Fuerza_Aérea_Real_Británica Ungoliant

html map