Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.brevi.to-sadzic.nysa.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.comes.to-sadzic.nysa.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.dominus.to-sadzic.nysa.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Jorge_de_Lencastre,_duque_de_Torres_Novas Lienzo Jiménez_(Lara) Leirfjord Leptonetela Kolisch_Ignac_báro Lalaye José_Luis_Villar_Palasí Kitbuqa_Noyan Laguna_Aleusco Laura_Elena_Cardozo Juan_Ramón_Lestani Lebetina_porophyllum Liga_Nacional_de_Futbol_de_Fiyi Laguna_de_los_Patos La_joven_de_la_perla_(pelicula) Ivan_Ivanovič_Martinov La_Nora_(Murcia) Ken-shin-kan José_Santamaría Juan_delgadillo_de_avellaneda Knattleikr Jardín_Botánico_d'Èze Liolaemus_lemniscatus Lady_soul Katsuwonus_pelamis Ley_de_Wilcox-McCandlish_sobre_la_evolución_de_las_conversaciones_en_línea Leslie_Henson José_António_Calado Lilian_Cristin_Concalves John_Day La_Ciénaga_(República_Dominicana) Leo_Tusam Julián_Romero_y_su_santo_patrono Julián_Garcia_Núnez La_senal_(pelicula_de_2002) Itatiba_do_sul John_Boles J.J._Anderson La_Puebla Interalmería_TV Life Jaime_Zuzarte Lenguas_bajo_francicas Lengua_fusionante Ley_de_los_grandes_numeros Keraymonia Limán_Ajtanizovski Killer_Queen_(Padre_de_familia) Jacob_Le_Maire Joseph_Anton_Koch Iphiona La_manana KROQ-FM Instituto_Nacional_de_Bosques_(Guatemala)

html map