Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Algoritmo_de_busqueda Alliens_In_The_Attic Diego_de_los_reyes_balmaceda Alpine_A110 Economía_de_Níger Amorphoscelis_brunneipennis Cosa_(ontologia) Cuerno_de_Plata_o_Zirak-Zigil Creepin_on_ah_come_up Copa_Oro_2007 Cupedora_nottensis Alvaro_Perez_Osorio_de_Rojas_Manrique Cuanta,_cuanta_guerra... Alonso_de_covarrubias E_40 Crater_Rochechouart Cuatro_apóstoles Denestanville Ecsenius_stigmatura DNA² Diego_de_Vergara Dorygnathus Almita_Visitación_Sibila Alison_Elliott Daltanias,_el_robot_del_futuro_(anime) David_Richards_(automovilismo) Allain Discovery_Channel_(equipo_ciclista) Courtesy_of_the_Red,_White,_&_Blue_(The_Angry_American) Crossroads_(1986) Deva_(dioses_hindúes) Crossair Cuñibal_(estación) Croton_eluteria_subsp_homolepidus Cándido_Fabré Cultura_andorrana Daniel_Jeanmonod Dimebag_Darrell Distrito_de_Cluj Distrito_de_montmorillon Dulce_de_sartén Ana_Hübler Dupuy_de_Lôme_(A759) Cosmologia_bahá'i Corynephyllum Doras_fimbriatus Del-Dunántul Desiertos_de_australia Código_rojo_(banda) Dean_Meminger Aloysius_Matthew_Ambrozic American_Psycho_(álbum) Cyanus_jacea Convento_de_Santo_Domingo_(Oaxaca) Copa_de_la_Liga_(Espana)

html map