Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.clarum.do-czesc.radom.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.desinit.do-czesc.radom.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.eodem.do-czesc.radom.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Zaidín Verbenas_populares WiDi Alabes Al_Arish Consorcios Xingan Ciclo_de_dos_tiempos Colapso_social Vega_(banda) X-Hazil_Sur Christophoriana_vulgaris Agrostis_tarda Clubionoides Ciudad_Coahuila Colorado_Acres Victor_Victor Album_filatelico AVN_Media_Network Condado_de_Rojas XHFM_FM Constitucion_Rusa_de_1906 Concierto_para_tres_pianos_n.º_7_(Mozart) Albañil_herido Chernes_rhodinus Cleoporus_lineatus Aeropuerto_Internacional_de_Dusseldorf Acronis_true_image Villefranche_du-Perigord Adán_Balbin Vibrómetro Acido_N_acetilneuramínico Agua_potable_y_saneamiento_en_Republica_Dominicana Yerba_cana Verze Volver_a_los_17 Xornal_de_galicia ZiLOG_eZ80 Comite_Permanente_de_Exposiciones_(Guatemala) Viomicina Abadejo_de_Alaska Vladimír_Franz Cofradia_Penitencial_de_Nuestro_Padre_Jesús_Crucificado_y_Nuestra_Madre_Dolorosa_(Palencia) Conjunto_Urbano_Nonoalco_Tlatelolco Conophytum_rarum Aire_a_presión Cocotitlán Ventidius_Cumanus Warren_de_la_rue War_(canción) Contacto_visual Adelia_neomexicana WP:Spam Comunidad_de_aglomeración_de_Perpiñan_Mediaterráneo Vilaller_(Lerida)

html map