Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.cotidiana.w-glowny.szczecin.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.desipere.w-glowny.szczecin.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.fortuna.w-glowny.szczecin.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Mahomed_Guadix Ramón_María_del_Valle_Inclan Puente_Internacional_Francisco_de_Paula_Santander God_bless_the_child MercadoLibre_com Gregory_Lemarchal Mansyur_S. Meiacanthus_reticulatus Radical_unionista Pájaro_de_miel_dorado Primera_division_espanola_1987/88 Miguel_"Guelo"_Dilone Mil_Mi_12 Milagro_de_Chile MG_81 Miguel_Moyano Provincia_de_Östergötland Lussas_et_Nontronneau M_P._Shiel Malus_coronaria_subsp._ioensis Medicina_natural_(bioenergetica) Pujerra Pseudoscorpiones Quizás,_Quizás,_Quizás Los_Supersabios Puerta_corredera Michelle_Alves Ptychocladiidae Mastuerzo_de_prado Manu_Mellaerts Luise_Rinser Lolium_phoenice MewithoutYou Regimen_abierto Longitarsus_barbarae Matías_Oyola Mario_Bros._Wii Problema_de_la_mochila Marco_Emilio_Lépido_(siglo_I_a._C.) Mao_(Chad) Michael_Flanders Los_Primeras Manrubio_fétido Mi-8M Los_Espartales_(Metro_de_Madrid) Queso_de_Xinestoso Messei Racquetball_(videojuego) Mariano_Azuela_Gonzalez Ludwig_Georg_Karl_Pfeiffer Medalla_Priestley Ramón_María_de_Calatrava Red_de_Radiodifusoras_y_Televisoras_Educativas_y_Culturales_de_México_A_C Pozas_(Puerto_Rico) Luis_Mamona_Joao

html map